הלוגו של אלי קריינר
תמונה למאמר חווית רווחה

חווית רווחה

אלי קריינר

אנחנו רוצים רווחה בנפש ובגוף, רווחה מן הילדים ורווחה בעבודה, רווחה בחשבון הבנק ורווחה בכל חוויה שאנו
חווים – כאן ועכשיו. רווחה שהיא ההיפך המוחלט מהמתח והסטרס, לחץ ומצוקה שבימים כאלה רובנו חווים יתר על המידה. אבל מה היא אותה רווחה אליה אנו שואפים? כיצד היא נראית ומרגישה, והאם באמת אפשר לחוות אותה יותר בחיינו מבלי לזכות בלוטו, לחזור לתקופת החיזור בימיה הראשונים כשאך הכרנו את האהבה הכי גדולה, לימים בהם עוד היתה לנו תכנית חסכון בצד מבלי שנדע כי ימיה ספורים, לרגעים שהילדים עוד העריצו אותנו על כל תנועה שעשינו ובכלל האם אפשר לחיות ברווחה ושלוות נפש כשהכל בחוץ רועש, כואב, בלתי צפוי, מייאש כל כך.

במילה רווחה, מתקיים חור שאנו נדרשים למלא. מי ששואף לרווחה בחייו ככל הנראה מרגיש שחייו נמצאים בפער גדול מהחיים שהיה רוצה לעצמו וככל שזה גדול יותר, כך הוא חווה ריקנות, יאוש, עייפות, קור (ובעיקר בגפיים התחתונות), פסימיות, קשיי נשימה, כאבי צוואר ושכמות, עצב, בדידות, דכאון, כולסטרול גבוה ועוד. אנשים שחווים את אותו ׳חור׳ – פער כגדול במיוחד יעדיפו להתנתק רגשית כמנגנון הגנה מפני חווית כאב גדול ובמצבים קשים אף עלולים לחולל לעצמם אירועים כמו שבץ, דמנציה, אפילפסיה וסרטן.

׳אם נסתכל על המילה ׳רווח׳ שרק בתוספת האות -׳ה׳ המייצגת את הבורא ואת האמונה – יכולה להפוך להיות ׳רווחה׳, אנו יכולים להבין שרווחה במידה רבה תלויה באמונה שזו אכן מגיעה לנו ואנו ראויים לה.

על מנת להבין מהו אותו ׳חור׳, ׳רווח׳ שמפריד בין המציאות הרצויה למציאות המצויה, בין מה שאנו מאמינים שמגיע לנו למה שאנו מקבלים בפועל אנו נדרשים לשנות את נקודת המבט שלנו על הדברים הקבועים ולהרפות מכל דעה קדומה שיש לנו לגבי כל מה שאנו מכירים ויודעים.  ככל שנבחר בנקודת מבט חיובית ובהכרח כזו שמאמינה כי הכל מדויק ולטובה – כך נחזק את דפוס האמונה, נשלים את הרווח לרווחה ונצמצם את חווית הפער.

חווית רווחה

חווית רווחה, היא החלטה שלנו שאינה תלויה בדבר למעט הרצון שלנו בה. אין קשר בין חשבון הבנק שלנו לרווחת השפע שאנו חיים בה, כמו שאין אדם רע, ישנם רק אנשים שעושים מעשים רעים וגם אלה יש בהם להעיר את הטוב ולהדגיש אותו עבורנו – חווית רווחה היא תפיסת מציאות, נקודת מבט ותלויה באמונה בלבד.

שלושה צעדים מעשיים בכדי לחוות רווחה;

#1 הגדירו את הפער שאתם חווים בין מציאות מצויה למציאות רצויה והיו ספציפיים ככל שניתן.

#2 חישבו מה אתם יכולים לעשות על מנת לצמצם את הפער ובהכרח פעולות פשוטות, קטנות ומיידיות וכאלה שאינן תלויות בדבר למעט הבחירה שלכם לבצע אותם ותתחילו לבצע בכל הזדמנות שיש לכם אחת מן הרשימה.

#3 תכירו תודה בכל יום על מה שעשיתם ותגדירו את הפער מחדש – סביר שתוך זמן קצר תבחינו שהוא הצטמצם הרבה יותר ממה שתיארתם לכם שאפשר.

בהצלחה.

הערות שוליים:

#1  מי שלא מצליח לחוות רווחה בחייו- סביר שמרגיש לא מעט פעמים "קורבן" וכדאי לו לבחון עד כמה יש בו מוכנות להתנער מהנוחות והעצלות ולהתאמץ "להופיע לחיים" שהרי השלכת האשמה על פרטים ואנשים בחיינו לא באמת מקדמת רווחה.

#2 אמונה באנרגיה גדולה וחכמה מאיתנו בהכרח מאפשרת לנו להישען והישענות היא זכות שמגיעה למי שחי ברווחה.

error: Content is protected !!