הלוגו של אלי קריינר
תמונה למאמר תודעת העל

תודעת העל

אלי קריינר

אם חוויתם מתישהו רגע של ׳א-הה׳, דעו כי זכיתם בהארה ובהזדמנות לתקשר ולהתחבר לידע שמגיע מ׳תודעת העל׳; ידע הטמון בחכמת עולם הנסתר שנמצא סביבנו ולרוב אנו לא ערים אליו, ידע שהצטבר מאז בריאת העולם וממשיך לעשות כן כל הזמן וללא הפסקה. זהו רגע שמרגיש כמו רגע של תובנה גדולה, הארה מרגשת ומפתיעה, בזיק של רעיון מרגש שנחת עליכם ואין לכם מושג מאיפה, איך ולמה ועדיין יצליח להניע אתכם לפעול למענו נטולי פחד ומחשבה מרובה. ברגע שכזה יש הזדמנות לבחון את תפיסת המציאות מולה אתם ניצבים מנקודת מבט אחרת, רחבה ומלאה יותר. נקודת מבט שלא תמיד תראה הגיונית או ישימה, ועדיין, תתברר כנקודת מבט שתוביל אתכם לתפנית חשובה, הכרחית ופורצת דרך.

׳תודעת העל׳ מגיעה ממקור ידע אחר ומרגישה כמו קפיצה, או אור שנדלק בחשיכה

אם תת-המודע,  מכיל את התגובות הספונטניות שלנו ויש ביכולתו להעניק פתרונות מיידים, אזי המודע זו האנרגיה השקולה והמחושבת, ויש בה מסוגלות לנוע במרחב הזמן בין עבר הווה ועתיד. את הידע בתת-המודע אנו צוברים עוד מילדות והוא אחראי להחלטות שאנו מקבלים בחיינו עד כדי כ 95% – ולמעשה אפשר לומר שהוא מעצב את מרבית אישיותנו באמצעות דפוסי התנהגות ומחשבה, מה שמשאיר למודע שלנו מרחב של כ 5% בלבד לפעול למען שינוי ויכול להסביר את הקושי שלנו לפעול למען שינוי ואת הפערים שאנו חווים בין החיים שהיינו רוצים לאלה שאנו חיים בפועל כאן ועכשיו.

לפי פרופסור בנימין ליבט שזכה בפרס נובל על העבודה שלו בתחום התודעה: תת המודע שלנו מעבד כ 20 מיליון גירויים סביבתיים בשניה לעומת 40 של המודעות, ועל כן אפשר להבין מדוע תת המודע מרגיש בטוח ומבוסס יותר כשהוא מקבל החלטה וכל מחשבה הפוכה ממנו תהיה בהכרח לא מבוססת, חדשנית ובהכרח בעלת סיכון גדול מידי.

וכאן בדיוק נכנסת לתמונה האנרגיה השלישית: אנרגית ׳תודעת העל׳.

חיבור לאנרגיית ׳תודעת על׳ היא הדרך היחידה שיכולה לעזור לנו לתכנת ולקודד מחדש את תת המודע ולהבטיח את הסיכויים שלנו להתפתח ולהשתנות לטובתנו המירבית, זהו למעשה, ידע מופלא ואינסופי שקיים סביבנו כל הזמן, נסתר מן העין ועדיין נגיש לכולם – אלה הרעיונות המהפכניים, היצירתיים, פורצי הדרך, המילים הכי מורכבות לתפיסה, נושאים מעוררי מחשבה – שבמקום לספק לנו תשובות לשאלות בוערות גורמים לנו לחשוב עוד ולהציף עוד שאלות חדשות. אלה הנושאים שלא משנה כמה נלמד ונבין אותם, נרגיש תמיד רעבים לעוד עד אינסוף.

׳תודעת-על׳ מאפשרת להשתחרר מכבלי העולם הזה, להכיר כלים עוצמתיים ולהתחבר למקורות ידע מופלאים. האנשים שמעזים להתחבר לתודעת על הם אלה המעזים להיות, חולמים, מודטים, אנשים שבוראים סיפורים מפרי דמיונם, יזמים, ממציאים או פילוסופים, אנשים שאוהבים להתבונן ולהקשיב, לעמוד ניצבים מול הלא נודע, אמיצים וזקופים מול חוסר אונים ואי ודאות.

לא ניתן להגיע לידע המאוחסן בספריית ׳תודעת העל׳ ללא אמונה, גמישות מחשבתית, והסכמה ככל שנדרש לבטל ולמחוק את כל מה שהיה בטוח עד לפני רגע. מי שמסכים להפתח לידע הקוסמי – הבין או הסכים ככל הנראה להתנתק, לוותר, להתבודד ולצמצם הרבה מחייו – על מנת לאפשר לידע את המקום הראוי להגיע אליו.

על מנת להתחבר ל׳תודעת על׳ יש להתנתק – להסכים לותר על דעה  ותפיסת מציאות קודמת ועל כל דבר שהיא נאחזת בו וכך, לפנות מקום לאנרגיה חדשה תוך הפגנת אומץ שכל העתיד לבוא בהכרח יהיה נכון ובהתאמה לצרכים החדשים. אז ורק אז – נקבל הזדמנות לשנות ולהשתנות לטובה.

הערות שוליים:

#1 כל מי שמבקש לעצמו הזדמנות לשינוי- חייב לדעת לשחרר את המוכר והישן, להתנתק מכל מה שהכיר עד עכשיו.

#2 ההזדמנות בחיבור לתודעת על תמיד מובילה לפריצות דרך משמעותיות שמהן אין דרך חזרה.

error: Content is protected !!